Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 12:00 udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że sakrament ten mogą przyjąć tylko te osoby, które w ostatnim czasie zachorowały lub ich stan choroby się pogłębił, są w podeszłym wieku, lub czeka ich poważny zabieg lub operacja. Osoby, które w tym dniu przyjmą sakrament namaszczenia chorych, prosimy, aby na kartce zapisały swoje imię i nazwisko, wiek oraz adres zamieszkania. Wypisane kartki prosimy wrzucać do koszyków na balaskach
2. W środę rozpoczniemy czas przygotowania paschalnego, czyli Wielki Post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a posiłki ograniczamy do jednego do syta i dwóch lekkich.
3. Msze św. w Środę Popielcową sprawowane będą:
▪ w bazylice o godz. 6:30, 9:00, 17:00 i 18:00;
▪ w Tomkowicach o godz. 15:30.
W Środę Popielcową nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30.
4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
❖ W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w bazylice o godz. 9:00 i 16:15. Podczas Drogi Krzyżowej będzie możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich.
❖ W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Tradycyjnie w tym czasie zbierane będą ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W zawiązku z apelem Przewodniczącego KEP i decyzją naszego ks. Biskupa Marak Mendyka w Środę Popielcową zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Prosimy o przeprowadzenie tej zbiórki grupy parafialne:
6:30 – Żywy Różaniec;
9:00 – Żywy Różaniec;
17:00 – Bractwo św. Józefa;
18:00 – Odnowa w Duchu Świętym, LSO.
6. Ks. Adrian zaprasza na wielkopostne katechezy dla dorosłych „Noce Nikodemowe”. Tematem będzie sakrament pokuty i pojednania. Katechezy odbywać się będą w piątki o godz. 18:00 w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie 23 lutego. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach dostępnych w stojakach.
7. Plan spotkań grup parafialnych :
▪ poniedziałek godz. 17:30 – Krąg Biblijny;
▪ wtorek godz. 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym (rozpoczęcie Mszą św. w bazylice);
▪ piątek godz. 17:30 – młodzież z grupy Owczarnia oraz wszyscy chętni;
▪ sobota godz. 11:00 – ministranci i kandydaci.
Wszystkie spotkania grup parafialnych odbywają się w domu parafialnym
8. W sobotę 16 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje Konferencję dla kobiet „Córka Króla”. Gościem specjalnym będzie ks. dr Marek Dziewiecki. Więcej informacji o tym wydarzeniu na Facebooku oraz plakatach.
9. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny), słowo na każdy dzień, czyli pełny tekst Ewangelii na dany dzień oraz krótkie rozważanie.