Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania

Drodzy Parafianie, Czcigodni Goście naszej wspólnoty parafialnej! W ten dzień pełen blasku, kiedy nasz Pan Jezus Chrystus przez swoje Zmartwychwstanie dokonał naszego odkupienia, życzymy, aby Was nieustannie napełniał radością ze swojego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Niech Zmartwychwstały Chrystus da Wam udział w swoim pokoju i miłości. Niech sprawi, abyście przez dobre życie zasłużyli na połączenie się z Nim w ojczyźnie niebieskiej. Przeżytych w atmosferze rodzinnej miłości – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Duszpasterze Parafii.

1. Jutro w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją rezurekcyjną w bazylice o godz. 7:00. Przypominamy, że dziś w nocy nastąpi zmiana czasu. Pozostałe Msze św.:
❖ w bazylice o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 17:00
❖ w Tomkowicach o godz. 9:30.
2. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
❖ 7:30 – Żywy Różaniec;
❖ 9:00 – LSO;
❖ 10:30 – Bractwo św. Józefa;
❖ 12:00 – Rada duszpasterska;
❖ 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
▪ w czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe
powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 16:30 nabożeństwo powołaniowe w bazylice.
▪ w piątek w bazylice od godz. 16:15 do 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
▪ w sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi. O godz. 9:00 Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
4. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w piątek od godz. 15:30-16:30. W sprawach związanych z pogrzebem prosimy zgłaszać się do zakrystii po wieczornej Mszy św.
6. W piątek odwiedzimy swoich chorych z posługą sakramentalną o stałych porach.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego połączone z nabożeństwem Eucharystycznym.
8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz w oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego:
▪ Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., ceremoniarzom, lektorom i ministrantom – za asysty liturgiczne;
▪ Bractwu św. Józefa – za pomoc w liturgiach tych dni;
▪ Chórowi św. Łukasza oraz P. Jackowi – organiście – za oprawę muzyczną;
▪ Strażakom oraz Bractwu Joannitów – za pełnienie straży przy Bożym Grobie;
▪ Pracownikom parafii: P. Grzegorzowi Nowakowi, P. Darinie, P. Marii – gospodyni. Serdecznie dziękujemy również P. Elżbiecie Borsy, P. Aleksandrze Mydlarskiej oraz P. Marii Wiernickiej.
Wyrazy naszej wdzięczności kierujemy również w stronę P. Burmistrza Zbigniewa Suchyty oraz Radnych Gminy Strzegom. Na ręce P. Dyr Elżbiety Pienio składamy podziękowania dla Strzegomskiego Centrum Kultury. Dziękujemy Państwu Kubasik, P. Zenonowi Piekielnemu, P. Markowi Kowalczykowi, P. Grzegorzowi Ksobieraj, P. Andrzejowi Hendżak, Państwu Basińskim, P. Franciszkowi Piłatowi, P. Stanisławowi Jędraszek, P. Andrzejowi Rainin oraz P. Tomaszowi Golak. Serdecznie dziękujemy również Policji za czuwanie na bezpieczeństwem w czasie
procesji Niedzieli Palmowej. Nasze podziękowania kierujemy również do grup parafialnych, Rady Duszpasterskiej, Matek i Ojców Żywego Różańca.
9. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz świece wielkanocne, które możemy zapalić na grobach bliskich zmarłych.
10. Zapowiedzi przedślubne trzecie:
▪ Rafał FALUTA i Monika PAWŁOWSKA oboje z Wrocławia.