Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj o godz. 10:00 przed kościołem św. Barbary nastąpi poświęcenie palm i wyruszy uroczysta procesja do bazyliki. O godz. 10:30 rozpocznie się Msza św. Po zakończonej Mszy św. zapraszamy do hali OSiR, gdzie odbędzie się m.in. kiermasz i wystawa stroików oraz degustacja wypieków i potraw wielkanocnych.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona kwesta na kwiaty oraz dekoracje do Bożego Grobu. Prosimy o zorganizowanie kwesty grupy parafialne:
❖ sobota 18:00 – Żywy Różaniec,
❖ 7:30 – Żywy Różaniec,
❖ 9:00 – LSO,
❖ 10:30 – Bractwo św. Józefa,
❖ 12:00 – Rada duszpasterska,
❖ 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
3. Dziś o godz. 16:15 zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali.
4. Jutro tj. 25 marca przypada 20 r. ustanowienie diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz Ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej. Ks. Biskupa Ignacego oraz naszego obecnego pasterza Ks. Biskupa Marka Mendyka polecamy modlitwom wiernych.
5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek od godz. 15:30 do 16:30.
6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Program na ten czas znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i profilu Facebook’owym parafii oraz w stojakach przy wyjściach z bazyliki.
7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 7:00. Przypominamy, że w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania nastąpi zamiana czasu z zimowego na letni.
8. Terminy I Komunii św. w naszej parafii:
▪ 2 czerwca 2024 r. – dzieci ze szkoły podstawowej nr 4
▪ 9 czerwca 2024 r. – dzieci ze szkoły podstawowej nr 3.
Rozpoczęcie uroczystości przed bazyliką o godz. 10:30 dla obu szkół.
9. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny), świece wielkanocne, kartki świąteczne oraz palmy.
10. Zapowiedzi przedślubne drugie:
▪ Rafał FALUTA i Monika PAWŁOWSKA oboje z Wrocławia.