Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
❖ W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w bazylice o godz. 9:00 i 16:15. Podczas Drogi Krzyżowej będzie możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich.
❖ W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Tradycyjnie w tym czasie zbierane będą ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 4 w Strzegomiu zapraszają rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym (rozpoczynających we wrześniu klasę I) na dzień otwarty szkoły w środę 13 marca.
3. W najbliższy piątek 15 marca po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy narzeczonych, małżeństwa, rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a także wszystkich chętnych na spotkanie z ks. dr. Markiem Dziewieckim cenionym psychologiem i rekolekcjonistą.
4. Drogie Panie zachęcamy do zapisania się na konferencję dla kobiet „Córka Króla”, która odbędzie się 16 marca w SCK. Szczegóły dostępne na plakacie i Facebooku parafii. Możliwość dołączenia do konferencji będzie również w samym dniu wydarzenia. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00 w bazylice uroczystą Mszą św. Rejestracja w domu parafialnym od godz. 7.30, a następnie od 9.00 w Strzegomskim Centrum Kultury.
5. W niedzielę 17 marca w rynku koło fontanny w godz. od 14:00-16:00 odbędzie się spotkanie z mobilnym zającem wielkanocnym. Na to spotkanie zaproszone są wszystkie dzieci. Przewidziane są różne konkursy z nagrodami, upominki oraz inne atrakcje.
6. Od czwartku 21 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w ramach Renowacji Misji Świętych, które przeżywaliśmy w maju ubiegłego roku. Już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Rekolekcjonisty oraz rekolekcji.
7. Ks. Adrian zaprasza na ostatnią katechezę dla dorosłych w piątek o godz. 18:00 w domu parafialnym. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach dostępnych w stojakach.
8. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny), a także palmy i świece na stół wielkanocny.