Ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy o przeprowadzenie zbiórki grupy parafialne:
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec,
 7:30 – Żywy Różaniec,
 9:00 – Rada Duszpasterska,
 10:30 – Bractwo św. Józefa,
 12:00 – Odnowa w Duchu Świętym,
 17:00 – LSO.
2. Ostanie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którzy nie mogli wziąć udziału w pierwszym spotkaniu, odbędzie się 16.10.2023 r. w poniedziałek o godz. 8:00 w domu parafialnym dla pracujących do południa i o godz. 18:00 w bazylice dla pracujących rodziców do południa. Po tym terminie zostaje zamknięta lista. Do sakramentu bierzmowania przystąpią ci kandydaci, których rodzice podpisali deklarację.
3. W poniedziałek (16.10.2023) spotkanie w domu parafialnym dla sekcji ds. rodziny
w ramach Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 18:30.
4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem olejami św. Charbela i różańcem.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.
6. W środę (18.10.2023) w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania z ks. Proboszczem o godz. 18:00.
7. W czwartek ks. Piotr obchodzić będzie swoje urodziny. Msza Święta w intencji dostojnego jubilata będzie sprawowana w czwartek o godz. 17:00. Pamiętajmy o księdzu Piotrze w naszych indywidualnych i wspólnotowych modlitwach.
8. W piątki o godz. 18:00 w domu parafialnym odbywają się spotkania młodzieży Owczarnia. Zapraszamy chętną młodzież do udziału w spotkaniach.
9. W sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 18:15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla studentów oraz młodych pracujących, którzy chcą pogłębić więź z Bogiem oraz lepiej poznać i zrozumieć Kościół. Serdecznie zapraszamy.
10. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w ostatnią sobotę października (28.10.2023). Zapisy podczas pierwszego spotkania 28 października o godz. 15:00 w domu parafialnym.
11. Zbliża się listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Rozpoczęliśmy roznoszenie kart wypominkowych do domów naszych Parafian. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych na kartkach (po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie) oraz nazwę ulicy i numeru bramy. Ułatwi to organizację nabożeństw za zmarłych polecanych w Wypominkach. Koperty z wypominkami prosimy składać do 31 października, do skrzynki umieszczonej na środku kościoła.
W kopercie znajduje się także plan Mszy św. wypominkowych, który prosimy zachować.
12. Za tydzień, po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Prosimy
o przeprowadzenie zbiórki grupy parafialne.
13. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2023) na cmentarzach:
 12:00 – ul. Olszowa
 13:00 – ul. Świdnicka
 15:00 – ul. Wałbrzyska
14. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).