Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz naszego seminarium. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:
 7:30 – Żywy Różaniec;
 9:00 – LSO;
 10:30 – Bractwo św. Józefa;
 12:00 – Rada duszpasterska;
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym;
 21:00 – LSO.
2. Na godzinę 10:30 zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej Festiwalowej.
3. Na godzinę 20:15 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Po zakończonym nabożeństwie Msza święta o godzinie 21:00.
4. Dziś o godzinie 19:00 w Rynku na scenie głównej odbędzie się koncert „Chwała Ukrainie” w wykonaniu zespołu „Słoneczko” z Żytomierza. W czasie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na potrzeby mieszkańców Żytomierza.
5. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia:
 Msze Święte w porządku niedzielny (bez Mszy o godzinie 21:00).
 Na zakończenie każdej Eucharystii poświęcenie ziół i kwiatów.
 Zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi na Słowenii. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.
 Grupa Młodzieży z naszej parafii będzie rozprowadzała bukiety z ziół i kwiatów. Ofiara jest dobrowolna i zostanie przeznaczona na wyjazd integracyjny.
6. 26 sierpnia na godzinę 11:00 zapraszamy do domu parafialnego dzieci do 12 roku życia, na zajęcia integracyjne które pomogą radośnie i duchowo wejść w nowy rok szkolny i formacyjny. Szczegóły na plakatach i Facebook ’u parafialnym.
7. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 Jan DĄBROWSKI i Dominika PYDA oboje z Wrocławia.
8. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).
9. W naszej Agendzie Parafialnej po każdej Mszy Świętej będzie można również nabyć książkę „Zacznij od dziś” Ks. Radosława Mielczarka. Książka traktuje o poszukiwaniu czegoś więcej w swojej codzienności. To konkretna mapa i wskazówka, gdzie stawiać kroki, aby nie zgubić najcenniejszego daru wiary. To świetna okazja do przyjrzenia się swojemu życiu, a nawet do podjęcia konkretnych postanowień i decyzji o zmianie. Zachęcamy do jej nabycia.