Ogłoszenia

X Niedziela Zwykła

1. Dziś o godzinie 10:00, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. W białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne spotykają się codziennie o godz. 17:00 (na Eucharystii i nabożeństwie). Rozdanie pamiątkowych obrazków odbędzie się w czwartek.
2. We wtorek, 13 czerwca o godz. 20:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 17:00. Na liturgię prosimy przynieść świece.
3. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej o godz. 17:00 procesja do czterech ołtarzy wokół bazyliki oraz obrzęd błogosławieństwa wianków.
4. W piątek o stałych porach ks. Piotr odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w bazylice o godz. 6:30 i 17:00 oraz o godz. 15:00 w kościele św. Barbary. W piątek z racji obchodzonej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 29 czerwca o godzinie 16:00.
7. W dniach 16-18 czerwca odbędzie się Święto Granitu Strzegomskiego. W programie bieg „Strzegomska Dwunastka”, regionalna giełda minerałów, „Święto truskawki”, a na scenie muzycznej wystąpi m.in. Zenon Martyniuk, Paluch, Andrzej Piaseczny i inni.
8. W niedzielę 25 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny. Wśród atrakcji festynu będą występy artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli naszej parafii, przedstawienie z udziałem członków rady parafialnej, zabawy animacyjne dla dzieci, grill, gofry i ciasta oraz loteria fantowa. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rower, sprzęt AGD i RTV. Losy w cenie 10 zł dostępne w agendzie parafialnej oraz w sklepie „Groszek” u Radka na grabach (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.
9. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny).
10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 Dawid JAREMKO z Mikoszowa i Anna Agnieszka JAŚKIEWICZ ze Strzegomia.