Ogłoszenia

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W poniedziałek o godzinie 14:30 dla klas III SP nr 4, odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą. Również tego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się próba dla dzieci rocznicowych.
2. We wtorek o godzinie 15:00 próba dla dzieci ze SP nr 3.
3. Zapraszamy na spotkanie dotyczące roli osób świeckich w Kościele i trwającego synodu, które poprowadzi prof. Aleksander Bańka – delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich. Spotkanie odbędzie się 23 maja o godzinie 17:00 w bazylice.
4. W piątek o godzinie 16:15 w bazylice spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.
5. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Górę Igliczną do Sanktuarium MB Śnieżnej. Wyjazd w sobotę 27 maja o godz. 7:15, z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4 (naprzeciwko stacji ORLEN).
6. W przyszłą sobotę zapraszamy na Mszę Wigilijną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po zakończonej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o nowe zesłanie Ducha Świętego dla Parafii.
7. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego członkowie Strzegomskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym będą dzielić się z nami swoim doświadczeniem obecności Ducha Świętego w swoim życiu i doświadczeniem życia wspólnotowego. Ponadto w tym dniu jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystych wydarzeniach, które będą miały miejsce o następujących godzinach:
O godzinie 11:15 z al. Wojska Polskiego 4B wyruszy procesja, w której przyprowadzimy księdza prymicjanta do bazyliki.
O godzinie 11:40 powitania grup parafialnych.
O godzinie 12:00 uroczysta Msza Święta Prymicyjna ks. Jakuba Zajadłego oraz rocznica I Komunii Świętej.
Po Mszy Świętej o godzinie 12:00 zapraszamy dzieci rocznicowe wraz z rodzinami na rodzinny piknik do ogrodu parafialnego. Jeśli będzie padał deszcz piknik nie dojdzie do skutku.
O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta na skwerze przy ul. Dolnej (przy pomniku) ofiarowana przez radnego Pana Janusza Flamana, która będzie sprawowana w intencji mieszkańców dzielnicy Graby. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia Panu Piotrowi Maciejewskiemu, Panu Zdzisławowi Kudybie i SCK.
8. 8 lipca we Wrocławiu odbędzie się koncert uwielbienia „CHWAŁA MU”. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do Pani Agnieszki Lesiów.
9. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny).
10. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 Karol PECIA ze Strzegomia i Dorota TEREBIENIEC z Jarosławia.
 Tomasz RAUS i Katarzyna PASTERNAK.
 Mirosław OLBRYCHT i Roksana JUSZCZAK oboje ze Szwecji.
11. Zapowiedzi przedślubne drugie:
 Adam BUCZYK ze Strzegomia i Emilia MARGAS z Kamiennej Góry.
 Przemysław FALANDYS i Magdalena CHWAŁEK oboje z Kamieńca Wrocławskiego.
12. Zapowiedzi przedślubne trzecie:
 Michał JAKUBCZYK z Polkowic i Natalia BORKOWSKA ze Strzegomia.