Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

1. W poniedziałek (27.03.) zapraszamy dzieci z klas III A SP nr 4, a w środę (29.03.) dzieci z klas III B SP nr 4, na spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 17:00. 
2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo POKUTNE, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00. Nabożeństwo będzie przygotowaniem do Sakramentu Pokuty, który odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową w godzinach od 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Podczas tej spowiedzi posługiwać będą księża z całego dekanatu, dlatego prosimy, aby skorzystać z tej okazji i nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
3. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, ze względu na planowane w dniach od 7 do 14 maja misje święte. Misje poprowadzą ojcowie Redemptoryści.
4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:w piątek Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 09:00 i 16:15, podczas której będziemy przytaczać rozważania św. Jana Pawła II. w niedziele o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
5. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które dobędzie się 31 marca o godz. 20.00 na placu przed bazyliką.
6. Od 26 do 31 marca w Karmelu odbędzie się interaktywna wystawa Pisma Świętego, podczas której będzie można obejrzeć proces powstawania Biblii. Wstęp na wystawę jest darmowy.
7. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
8. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmowa. O godz. 11:30 przy kościele św. Barbary nastąpi poświęcenie palm, po czym wyruszy procesja do bazyliki, a o godz. 12:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta. Po zakończonej Mszy Świętej zapraszamy do hali OSiR, gdzie odbędzie się kiermasz i wystawa stroików, palm i ozdób świątecznych, degustacja wypieków i potraw wielkanocnych oraz prezentacje artystyczne.
9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem, podczas którego w ramach „DOLNY ŚLĄSKI ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II” będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
10. Od tego roku po zmianie czasu z zimowego na letni nie będzie już zmiany godzin Mszy Świętej ani godzin kancelarii.
11. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz świece wielkanocne i kartki świąteczne, palmy na niedziele palmową.
12. Zapowiedzi przedślubne trzecie:
 Piotr BUCZYK i Beata CHWAŁA oboje ze Strzegomia.
 Piotr HERBA z Witoszowa Dolnego i Natalia RODAK ze Strzegomia.