Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które od tego roku odbywają się codziennie po wieczornej Mszy Świętej- w tygodniu i w niedzielę.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej. 
3. W sobotę, 13 maja, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą z nauką misyjną o godz. 20:00, następnie w czasie procesji światła odmawiając jedną część różańca przejdziemy wokół rynku z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00, a nabożeństwo majowe sprawowane będzie podczas procesji fatimskiej.
4. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 8:30 w bazylice, a następnie modlitwa będzie kontynuowana w kościele św. Barbary.
5. Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę do sanktuarium Marii Śnieżnej na Górę Igliczną.
6. W dniach 16-23 października organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. Piotra.
7. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny).
8. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 Michał JAKUBCZYK z Polkowic i Natalia BORKOWSKA ze Strzegomia.
9. Zapowiedzi przedślubne drugie:
 Mateusz KLIMASZEWSKI i Delfina WRÓBLEWSKA- oboje ze Strzegomia.
10. Zapowiedzi przedślubne trzecie:
 Jakub PRZYTOCKI i Natalia TEKIELA- oboje ze Strzegomia.
11. Zapowiedzi przed święceniami prezbiteratu: „Diakon Jakub Zajadły, lat 29, z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawla w Strzegomiu, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 26 maja br. Podając to do wiadomości, polecam kandydata do kapłaństwa gorącym modlitwom wiernych.
Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym Księdza Proboszcza lub Świdnicka Kurię Biskupią.”