Ogłoszenia

Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Prosimy o jej zorganizowanie grupy parafialne:
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec;
 7:30 – Żywy Różaniec;
 9:00 – LSO;
 10:30 – Bractwo św. Józefa;
 12:00 – Rada duszpasterska;
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
2. Od dziś do końca sierpnia będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta niedzielna w Bazylice o godzinie 21:00.
3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku: w bazylice: 07:30, 9:00, 10:30 (z procesją) i 17:00. O godzinie 18:00 na placu przed bazyliką odbędzie się koncert uwielbienia.
5. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji prosimy:
 1 i 4 – przy pomniku św. Jana Pawła II – Wspólnota Żywego Różańca;
 2 – na skrzyżowaniu ulicy św. Tomasza i Boh. Getta – Odnowa w Duchu Świętym;
 3 – na ul. Ogrodowej – Duszpasterska Rada Parafialna.
6. Prosimy także o udekorowanie w tym dniu okien i domów emblematami eucharystycznymi (nie tylko na trasie procesji), dając tym samym wyraz naszej wiary i przyznania się do niej. Należy jednak zachować ostrożność i zabezpieczyć wszelkie dekoracje tak, aby nie spadły. Prosimy o zabranie feretronów i chorągwi.
7. W czwartek po każdej Mszy Świętej ministranci będą sprzedawać ciasto. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony będzie na ich wakacyjny wyjazd.
8. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 17:30. Wszystkich parafian prosimy o przynoszenie płatków kwiatów. Płatki będzie można składać na foli wyłożonej z tyłu bazyliki.
8. Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki po Mszy Świętej podczas nabożeństwa czerwcowego.
9. Na najbliższy piątek Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim parafianom oraz osobą przebywającym na terenie naszej parafii. Osoby, korzystające z dyspensy zachęcamy do podjęcia innych dzieł pokutnych.
10. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.
11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10:00, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców w piątek o godzinie 16:15.
12. W białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne spotykają się codziennie o godz. 17:00 (na Eucharystii i nabożeństwie). Rozdanie pamiątkowych obrazków odbędzie się w piątek na zakończenie białego tygodnia.
13. Dziękujemy Panom Rafałowi i Zdzisławowi Kudybie oraz Grzegorzowi Nowakowi, za przywiezienie i ustawienie w bazylice brzózek.
14. W niedzielę 25 czerwca zapraszamy na festyn rodzinny. Wśród atrakcji festynu będą występy artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli naszej parafii, przedstawienie z udziałem członków rady parafialnej, zabawy animacyjne dla dzieci, grill, gofry i ciasta oraz loteria fantowa. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rower, sprzęt AGD i RTV. Losy w cenie 10 zł dostępne są od dzisiejszej niedzieli w agendzie parafialnej (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.
15. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny).
16. Zapowiedzi przedślubne trzecie:
 Karol PECIA ze Strzegomia i Dorota TEREBIENIEC z Jarosławia.
 Tomasz RAUS i Katarzyna PASTERNAK oboje ze Strzegomia.
 Mirosław OLBRYCHT i Roksana JUSZCZAK oboje ze Szwecji.