Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Podczas zbiórki na Dzieło Pomocy Misjom „Ad gentes” uzbieraliśmy kwotę 1370 zł.
2. W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja „Córki Króla”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 kobiet. Czas spotkania upłynął na wspólnej modlitwie, konferencjach i rozmowach. W przyszłym roku spotkanie planowana jest na dzień 16 marca.
3. W środę (22.03.) zapraszamy dzieci klas III SP nr 3 na kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 17:00.
4. W czwartek 23 marca o godz. 18:00 w kościele św. Jadwigi odbędzie się kolejne spotkanie inicjatywy modlitewnej.
5. W piątek 24 marca po mszy wieczornej zapraszamy do domu parafialnego na ostanie już spotkanie w ramach eucharystycznego cyklu NOCY NIKODEMOWYCH.
6. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Bazylice o godz. 6:30, 9:00 i 17:00.
7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 09:00 i 16:15. W niedziele o godz. 16:15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
8. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego poprzez dziewięciomiesięczną modlitwę o ocalenie jednego nienarodzonego dziecka przed aborcją. Będzie można to uczynić w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 9:00.
9. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które dobędzie się 31 marca o godz. 20.00 na placu przed bazyliką.
10. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, ze względu na planowane misje święte, które zaplanowane są w dniach od 7 do 14 maja. Misje poprowadzą ojcowie Redemptoryści. Spowiedź wielkanocna jak co roku odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową.
11. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz świece wielkanocne, kartki świąteczne, palmy na niedziele palmową.
12. Zapowiedzi przedślubne drugie:
 Piotr BUCZYK i Beata CHWAŁA oboje ze Strzegomia.
 Piotr HERBA z Witoszowa Dolnego i Natalia RODAK ze Strzegomia.
Zapowiedzi trzecie:
 Bartłomiej STĄPOR i Karolin STĄPOR oboje ze Strzegomia.