Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj z racji Niedzieli Dobrego Pasterza gościmy kleryków naszego seminarium. Po Mszy Świętej klerycy kwestują na rzecz utrzymania naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które od tego roku odbywać się będą  codziennie po wieczornej Mszy Świętej- w tygodniu i w niedzielę.
3. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
4. We środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w Bazylice o godzinie: 7:30, 9:00, 12:00 i 17:00.
5. Władze Strzegomia zapraszają na obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. O godzinie 10:30 w Kościele Zbawiciela Świata Msza Święta za Ojczyznę pod przewodnictwem ks. bp. Adama Bałabucha. Następnie apel na skwerze przy pomniku Chrztu Polski i o godz. 15:00 Piknik Majowy w Forcie Gaj i koncert muzyczny.
6. W czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30- tego dnia wyjątkowo połączone z nabożeństwem majowym.
7. W Pierwszy Piątek miesiąca o stałych porach odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
8. W piątek od godziny 16:30-17:00 okazja do Spowiedzi Świętej.
9. W I sobotę miesiąca o godz. 8:00 w Bazylice różaniec wynagradzający, a po nim o godz. 9:00 Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
10. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Misji Świętych. Ich Szczegółowy plan został rozniesiony do naszych domów za co dziękujemy osobom z Róż Różańcowych.
11. Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę do sanktuarium Marii Śnieżnej na Górę Igliczną.
12. W dniach 16-23 października organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. Piotra.
13. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny).
14.Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
Mateusz KLIMASZEWSKI i Delfina WRÓBLEWSKA- oboje ze Strzegomia.
15.Zapowiedzi przedślubne drugie:
Jakub PRZYTOCKI i Natalia TEKIELA- oboje ze Strzegomia.
16.Zapowiedzi przedślubne trzecie:
Michał MOSÓR i Małgorzata DZIEDZIC- oboje ze Strzegomia.