Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
2. Dzisiaj o godz. 14:00 na hali OSIR w Strzegomiu odbędzie się koncert charytatywny na leczenie Edyty Wozniak. W programie prezentacje artystyczne i sportowe, gry, zabawy, artykuły kulinarne, loterie.
3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
4. W czwartek Ks. Proboszcz Marek Babuśka będzie przeżywać 60 rocznicę swoich urodzin, pamiętajmy o dostojnym jubilacie w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach. Msza Święta w intencji Księdza Proboszcza w czwartek o godz. 17:00.
5. We wszystkie piątki marca zapraszamy do domu parafialnego na godz. 17:30 na cykl spotkań pt. NOCE NIKODEMOWE.
6. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.
7. W przyszłą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.
8. W ramach zbiórki na rzecz walczącej Ukrainy udało się zebrać kwotę 3930 zł.
9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 09:00 i 16:15. w niedziele o godz. 16:15 nabożeństwa Gorzkich Żali.
10. W pierwszym tygodniu ferii 70 dzieci wzięło udział w wieczornych spotkaniach z Bogiem w czasie których uczyły się wielbić Boga, poszerzały swój warsztat modlitewny i spędzały czas na wspólnej zabawie. W organizacje tego przedsięwzięcia zaangażowani byli członkowie Rady Parafialnej- sekcja rodziny, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz rodzice dzieci ze scholii. Wszystkim organizatorom dziękujemy za zaangażowanie.
11. Osoby zainteresowane udziałem w finale Światowych Dni Młodzieży w dniach od 1-6 sierpnia mogą zgłaszać się do ks. Piotra. Wiek uczestników 18-35 lat. Koszt ok. 2000 zł.
12. Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu pt. „Opiekun” w dniach 18 i 19 marca (sobota-niedziela) na godz. 18:00
13. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz świece wielkanocne i kartki świąteczne.
14. Zapowiedzi przedślubne pierwsze:
 Bartłomiej STĄPOR i Karolin STĄPOR oboje ze Strzegomia.
Zapowiedzi drugie:
 Piotr Pawlica – Strzegom i Anna Ostrowska – Bolków.
 Michał Kupczyński – Międzyrzecze i Anna Białek – Syców.