Ogłoszenia

VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na leczenie dla Pani Edyty Woźniak. 
2. W środę rozpoczniemy Czas Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a posiłki ograniczamy do jednego do syta i dwóch tylko na zaspokojenie podstawowego głodu.
3. Msze Święte w Środę Popielcową będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 06:30, 9:00, 17:00 i 18:00 oraz w Tomkowicach o godz. 16:00.
4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawione w bazylice o godz. 09:00 i 16:15. Podczas Drogi Krzyżowej będzie możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich.
 W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjny. Tradycyjnie będą wtedy zbierane ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.
5. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Grecji i Włoch zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 20 stycznia o godz. 17:30.
6. 3 marca (piątek) w naszej parafii powracają NOCE NIKODEMOWE, czyli cykl 5 spotkań, które odbywać się będą w piątki marca o godz. 17:30 w domu parafialnym. Celem spotkań jest głębsze poznanie Eucharystii i tajemnic jakie przed nami skrywa, aby ją jeszcze owocniej przeżywać i świadomiej w niej uczestniczyć. To dobra okazja, aby ożywić swoją wiarę i modlitwę. W programie: katecheza oraz możliwość zadawania pytań. Spotkania poprowadzi ks. Adrian. Przy wyjściu z bazyliki ze stojaków można ze sobą zabrać ulotkę ze szczegółowymi informacjami.
7. W dniach 23 – 26 lutego wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne. Koszt rekolekcji to 350 zł. Szczegółowe informacje na plakatach.
8. W sobotę 11 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym po raz czwarty organizuje Konferencję dla kobiet „Córka Króla”. Więcej informacji o tym wydarzeniu na Facebooku oraz plakatach.
9. Zapraszamy na spotkanie modlitewne, o temacie “Tajemnica Krzyża”, które jest rozpoczęciem tzw. Inicjatywy Modlitewnej. Spotkanie odbędzie się 24 lutego (piątek) o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi.
10. Spotkanie. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia.