Ogłoszenia

V Niedziela Zwykła

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec;
 7:30 – Żywy Różaniec;
 9:00 – LSO;
 10:30 – Bractwo św. Józefa;
 12:00 – Rada duszpasterska;
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
3. W sobotę o godzinie 06:30 w kościele św. Barbary będzie sprawowana Msza Święta na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego, stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.
4. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że sakrament ten mogą przyjąć tylko te osoby, które w ostatnim czasie zachorowały lub ich stan choroby się pogłębił, są w podeszłym wieku, lub czeka ich poważny zabieg lub operacja. Zwracamy się też z prośbą do opiekunów, krewnych, sąsiadów o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na tę uroczystość. Osoby, które w tym dniu przyjmą sakrament namaszczenia chorych, prosimy, aby na kartce zapisały swoje imię i nazwisko, wiek oraz adres zamieszkania, a kartkę w czasie Mszy Świętej wrzuciły do koszyków.
5. Rodzice dzieci I Komunijnych, którzy nie odebrali krzyżyków lub medalików dla swoich dzieci, prosimy o zgłoszeni się po ich odbiór do zakrystii.
6. Prosimy, aby po Mszy Świętej o godz. 10:30 pozostali w bazylice rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z klasy III SP nr 3.
7. Składamy podziękowanie Bractwu Św. Józefa oraz innym osobom zaangażowanym w pomoc w uporządkowaniu świątecznego wystroju bazyliki.
8. W dniach 23 – 26 lutego wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w internacie Szkół Rolniczych w Mokrzeszowie. Koszt rekolekcji to 350 zł. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach.
9. W pierwszym tygodniu ferii zimowych w domu parafialnym w godzinach 17.00-20.00 w formie zabawy będą organizowane wieczorne spotkania z Bogiem. Zapraszamy dzieci od przedszkola do 5 klasy szkoły podstawowej. Szczegóły na plakatach.
10. W sobotę 11 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym po raz czwarty organizuje Konferencję dla kobiet „Córka Króla”. W programie konferencje, warsztaty, uwielbienie. Więcej informacji o tym wydarzeniu na Facebooku oraz plakatach.
11. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia.