Ogłoszenia

XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz budowy nowych kościołów w naszej diecezji. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec,
 7:30 – Żywy Różaniec,
 9:00 – LSO.
 10:30 – Bractwo św. Józefa,
 12:00 – Rada duszpasterska,
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
2. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na nowe mikrofony dziecięca schola zebrała kwotę 720 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W środę na godz. 17:30 zapraszamy do domu parafialnego dzieci z klasy 3b SP nr 4 na spotkanie formacyjne przed pierwszą komunią świętą.
4. W piątek po Mszy Świętej o godz. 15:00, modlitwa o pokój na świecie, przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju.
5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Strzegomiu przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na paczki z okazji św. Mikołaja dla domu dziecka SALVATOR w Wałbrzychu.
6. W naszej parafii rozpocznie się „szkoła modlitwy osobistej.” To cykl 4 spotkań, które odbywać się będą w adwencie w każdy piątek o godz. 18:00 w domu parafialnym. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się czym jest modlitwa, co ułatwia i utrudnia spotkanie z Bogiem, jak modlić się Słowem Bożym oraz jak w codzienności dostrzegać obecność Boga. Spotkania poprowadzi ks. Adrian.
7. Drugie zapowiedzi przedślubne:
 Michał JAKUBÓW i Oliwia JACKOWSKA oboje ze Strzegomia.
8. Przy wyjściu z bazyliki u Liturgicznej Służby Ołtarza będzie można nabyć kalendarz adwentowy. Jest on dobrą formą przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia poprzez owocne przeżycie czasu adwentu. Każda kartka z kalendarza, to skierowana do nas wiadomość SMS od Pana Boga, która wymaga naszej odpowiedzi, zachęcając nas w ten sposób do codziennego rozważania Słowa Bożego. Na każdej kartce z kalendarza znajdziemy siglum biblijne, pytania do medytacji oraz intencje modlitwy. Kosz kalendarza, to 15 zł. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność i wyjazd integracyjny ministrantów naszej parafii.
9. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia, świece Bożonarodzeniowe oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).