Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła w Potrzebie. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec,
 7:30 – Żywy Różaniec,
 9:00 – LSO.
 10:30 – Bractwo św. Józefa,
 12:00 – Rada duszpasterska,
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
3. Podczas zbiórki na rzecz misji, uzbieraliśmy kwotę: 3050 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
4. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Sekcji Rodziny Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na spotkanie zapraszamy również katechetów, przedstawicieli wspólnot parafialnych oraz wszystkie chętne osoby.
5. W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 16:30. Tego dnia różaniec za zmarłych o godz. 16:00.
6. Zapraszamy w piątek, 11 listopada, na uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości:
 11:45 – na placu przed bazyliką uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego;
 12:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem JE ks. bpa Marka Mendyka, biskupa diecezji świdnickiej w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego – X Brygady Logistycznej w Opolu; po Mszy przejście pod skwer przy pomniku I. J. Paderewskiego i dalszy ciąg uroczystości.
7. W piątek, 11 listopada Msze Święte w bazylice o godz. 6:30, 12:00, 17:00 i 18:00 oraz w Tomkowicach o godz. 9:00 Msza Święta (wypomnikowa).
8. W piątek 11 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
9. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w bazylice. Dalsza modlitwa będzie prowadzona w domach.
10. W przyszłą niedziele po Mszy dla dzieci o godz. 10.30 rodzice scholi parafialnej przeprowadzą zbiórkę ofiar na zakup dodatkowych mikrofonów dla scholi.
11. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Godz. 16:15 modlitwa różańcowa prowadzona przez Matki i Ojców Żywego Różańca, a o godz. 17:00 i 18:00 Msze Święte, w czasie których są czytane kartki wypominkowe.
12. W dniu 20 listopada br. (niedziela) w ramach rekolekcji diecezjalnych odbędzie się spotkanie dla dorosłych. Rekolekcje odbędą się w Świebodzicach na hali sportowej przy krytym basenie, a poprowadzi je ks. prof. Mariusz Rosik, biblista. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie, koszt bez wyżywienia 70 zł, płatne przy zapisach, które przyjmujemy w zakrystii. Bliższe informacje na temat tego wydarzenia na stronie internetowej diecezji świdnickiej i u Pani Agnieszki Lesiów.
13. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka
(Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).