Ogłoszenia

XXXI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 31 października w bazylice o godz. 17:30 odbędzie się nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych tzw. Noc Świętych. Po nabożeństwie wszystkie dzieci otrzymają słodki upominek.
2. We wtorek, 1 listopada, obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Bazylice: o godzinie: 7:30, 9:00, 10:30;
 Msza Święta na cmentarzu przy ul. Olszowej: o godzinie 11:30;
 Msza święta na cmentarzu przy ul. Świdnickiej: o godzinie 13:00;
 Msza Święta na cmentarzu przy ulicy Wałbrzyskiej: o godzinie 15:00;
Po zakończonych Mszach Świętych na cmentarzach, będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych.
3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia w kaplicy na cmentarzu przy ul. Olszowej o godzinie 9:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta w intencji zmarłych w ostatnim roku parafian (zmarłych od 01.11.2021 do 31.10.2022). Po zakończonej Mszy Świętej odbędzie się procesja na cmentarzu, będzie także możliwość poświęcenia nowych pomników nagrobnych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. W sposób szczególny zapraszamy na tę Mszę świętą wszystkie Rodziny, bliskich i przyjaciół Zmarłych, których pogrzeby obyły się w ostatnim roku.
4. W dowolne 8 dni listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych pod zwykłymi warunkami.
5. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które odbywają się od poniedziałku do piątku (rozpoczęcie nabożeństw w środę):
 godz. 16:15 modlitwa różańcowa prowadzona przez Matki i Ojców Żywego Różańca;
 godz. 17:00 i 18:00 Msze Święte, w czasie których są czytane kartki wypominkowe wg załączonego planu, który otrzymaliśmy w kopertach.
Plan wywieszony jest również w gablocie oraz dostępny jest na stronie internetowej parafii; koperty wypominkowe dostępne są w stojakach przy wyjściach z bazyliki.
6. W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 16:30. Tego dnia różaniec za zmarłych o godz. 16:00.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W czwartek o godz. 16:30 w bazylice odbędzie się nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
9. W piątek o stałych porach odwiedzimy wszystkich chorych.
10. W piątek od godz. 16:30 do 17:00 w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
11. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający, a po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
12. W sobotę o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta na cmentarzu w Morawie.
13. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
14. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła w Potrzebie. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.
15. Przypominamy, że po zmianie czasu Msze Święte wieczorne w dni powszednie odprawiamy codziennie o godz. 17:00.
16. W poniedziałek 31 października Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
17. W dniu 20 listopada br. (niedziela) w ramach rekolekcji diecezjalnych odbędzie się spotkanie dla dorosłych. Rekolekcje odbędą się w Świebodzicach na hali sportowej przy krytym basenie, a poprowadzi je ks. prof. Mariusz Rosik, biblista. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie, koszt bez wyżywienia 70 zł, płatne przy zapisach, które przyjmujemy w zakrystii. Bliższe informacje na temat tego wydarzenia na stronie internetowej diecezji świdnickiej i u Pani Agnieszki Lesiów.
18. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka
(Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).