Ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
 Sobota 18:00 – Żywy Różaniec,
 7:30 – Żywy Różaniec,
 9:00 – Rada Duszpasterska,
 10:30 – Bractwo św. Józefa,
 12:00 – Odnowa w Duchu Świętym,
 17:00 – LSO.
2. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 20:00. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godzinie 17:15 i Mszy Świętej o godzinie 18:00.
3. W przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4. Na spotkanie zapraszamy również rodziców.
4. Z racji miesiąca Maryjnego zapraszamy do pisania krótkich listów z intencjami do Maryi. Będzie je można wrzucać od przyszłej niedzieli do Maryjnej skrzynki pocztowej. Szablony listu są dostępne na Facebooku parafialnym. W ostatnim tygodniu października, w tych intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w ostatnią sobotę października (29.10.2021). Katechezy dla narzeczonych będą się odbywały w soboty i niedziele o godzinie 15:00 w domu parafialnym. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
6. Zbliża się listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Rozpoczęliśmy roznoszenie kart wypominkowych do waszych domów. Prosimy czytelnie wpisywać na kartkach imiona zmarłych (po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie) oraz nazwę ulicy i numeru bramy. Umożliwi nam to posegregowanie kartek wypominkowych i ułatwi organizację nabożeństw za zmarłych polecanych w Wypominkach. Koperty z wypominkami prosimy składać do 31 października, do skrzynki umieszczonej na środku kościoła. W kopercie znajduje się także plan Mszy Świętych wypominkowych, który prosimy zachować.
7. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka
(Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).