Ogłoszenia

XXIX Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, że w październiku codziennie w bazylice rozważamy tajemnice różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:15; w niedzielę o 16:15.
2. Z racji miesiąca Maryjnego zapraszamy do pisania krótkich listów z intencjami do Maryi. Można je wrzucać do Maryjnej skrzynki pocztowej do wtorku 25 października. Szablony listu są dostępne na Facebooku parafialnym. W ostatnim tygodniu października, w tych intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
3. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki tradycyjnie grupy parafialne.
4. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w ostatnią sobotę października (29.10.2021). Katechezy dla narzeczonych będą się odbywały w soboty i niedziele o godzinie 15:00 w domu parafialnym. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
5. SCK w Strzegomiu zaprasza na projekcje filmy pt. „Medjugorje”. Film będzie wyświetlany w dniach 22 i 23 października (sobota i niedziela) o godz. 18:00, a także w pon. 24 paź. o godz. 10:00.
6. Burmistrz Strzegomia i Rada Miejska, zapraszają na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem JE. księdza biskupa Adama Bałabucha, która zostanie odprawiona o godz. 12:00 w niedzielę 30 października. Po zakończonej Mszy Świętej przejście na ul. Św. Tomasza, gdzie odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie obelisku upamiętniającego parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich oraz 96 poległych w katastrofie smoleńskiej.
7. Zbliża się listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Rozpoczęliśmy roznoszenie kart wypominkowych do waszych domów. Prosimy czytelnie wpisywać na kartkach imiona zmarłych (po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie) oraz nazwę ulicy i numeru bramy. Umożliwi nam to posegregowanie kartek wypominkowych i ułatwi organizację nabożeństw za zmarłych polecanych w Wypominkach. Koperty z wypominkami prosimy składać do 31 października, do skrzynki umieszczonej na środku kościoła. W kopercie znajduje się także plan Mszy Świętych wypominkowych, który prosimy zachować.
8. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).