Ogłoszenia

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17:00 nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek od godz. 15:30 do 16:30.
3. W czwartek z racji I czwartku o godz. 15:00 w bazylice Msza Święta w intencji kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. W piątek (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli (święto nakazane). Msze Święte w bazylice w porządku niedzielnym (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00) oraz w Tomkowicach o godz. 9:30. Podczas każdej Mszy Świętej dokonamy obrzędu błogosławieństwa wody, kadzidła i kredy. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki.
5. W piątek po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.
6. Spowiedź pierwszo-piątkowa odbywać się będzie podczas każdej Mszy Świętej w uroczystość Objawienia Pańskiego.
7. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice z racji pierwszej soboty różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, a następnie o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańca świętego.
8. Z racji wizyty duszpasterskiej ksiądz Piotr swoich chorych odwiedzi w lutym, natomiast ksiądz Adrian w piątek 13 stycznia.
9. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód czasu Narodzenia Pańskiego.
10. W następną niedziele po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:00, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które będą przystępowały do I Komunii Świętej w innym terminie niż niedziela 4 i 11 czerwca. O szczególną uwagę prosimy także dzieci ze szkoły specjalnej.
11. Trwa Wizyta Duszpasterska i przebiega ona w tradycyjny sposób. Plan kolędy jest dostępny w stojakach, gablocie, stronie internetowej i Facebook’owym profilu naszej parafii. Dzień wcześniej wizytę kolędową zapowiadają będą ministranci.
12. Podczas Wizyty Duszpasterskiej Msze Święte w bazylice będę sprawowane według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 i 15:00; w soboty o godzinie 6:30 i 17:00; w niedzielę według stałego porządku (w niedzielę nie ma wizyty duszpasterskiej); w trakcie wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy Świętej w piątki o godz. 15:00 w kościele św. Barbary.
13. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia i kalendarze na nowy rok.