Ogłoszenia

Narodzenie Pańskie

Drodzy Parafianie oraz Szanowni Goście naszej wspólnoty parafialnej!
Na czas radosnego świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia składamy Wam najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony Pan i Zbawiciel ubogaci Wasze serca uświęcającą obecnością swej łaski. Niech miłość, radość, pokój i nadzieja, które przenikają nasze serca w tych dniach, umocnią nas i staną się Bożonarodzeniowym darem dla wszystkich, których spotkamy. Błogosławionych, rodzinnych, pełnych radosnej nadziei świąt Narodzenia Pańskiego, przenikniętych wiarą i przeżytych
w serdecznej łączności z Bogiem i bliźnimi.

Duszpasterze parafii.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt Narodzenia Pańskiego w naszej Parafii. Bóg zapłać tym, którzy w różny sposób uczestniczyli w przygotowaniach, czy to poprzez czuwanie adwentowe na roratach, czy też angażując się w przygotowanie wystroju świątecznego naszego kościoła.
2. Jutro, w drugi dzień świąt wspominać będziemy św. Szczepana, męczennika. Msze Święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
 7:30 – Żywy Różaniec;
 9:00 – LSO;
 10:30 – Bractwo św. Józefa;
 12:00 – Rada duszpasterska;
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym;
3. W sobotę, kończymy Rok 2022. Chcemy podziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem w kończącym się roku, dlatego o godzinie 16:30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – błagalne; a o godzinie 17:00 Eucharystia dziękczynna za rok Bożej opieki nad naszą wspólnotą parafialną, z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku 2023.
4. W niedzielę (1 stycznia) w Nowy Rok, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Mszę Święte sprawowane będą w bazylice o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30). Po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17:00 z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
5. We wtorek (27 grudnia) rozpocznie się Wizyta Duszpasterska i przebiegnie w tradycyjny sposób. Plan kolędy jest dostępny w stojakach, gablocie, stronie internetowej i Facebook’owym profilu naszej parafii. Dzień wcześniej wizytę kolędową zapowiadać będą ministranci.
6. Podczas wizyty duszpasterskiej Msze Święte w bazylice będę sprawowane według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 i 15:00; w soboty o godzinie 6:30 i 17:00; w niedzielę według stałego porządku (w niedzielę nie ma wizyty duszpasterskiej); w trakcie wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy Świętej w piątki o godz. 15:00 w kościele św. Barbary.
7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w piątek od godz. 15:30 do 16:30.
8. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia i kalendarze na nowy rok.