Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj o godz. 18:00 w bazylice odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Enej. Z tej racji Msza Święta o godz. 17:00 będzie sprawowana w Kościele Św. Barbary. 
2. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami na Roraty, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W piątek dzieci przynoszą plansze podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą, aby później otrzymać nagrody za sumienne uczestnictwo w roratach.
3. Od poniedziałku powraca codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza Święta w piątki o godz. 15:00 i w drogie soboty o godz. 6:30 w kościele św. Barbary.
4. W piątek od godz. 16:30 spowiedź święta w bazylice.
5. W sobotę, 24 grudnia przypada Dzień Wigilii Bożego Narodzenia: Msza Święte w bazylice: 6:30; nie będzie Mszy o godz. 17:00; Msza Święta w Tomkowicach o godz. 22:00; Msza Święta Pasterska w bazylice o godz. 24:00.
6. W dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.
7. W niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w drugi dzień świąt wspomnienie św. Szczepana. Msze Święte w te dni odprawiane będą według porządku niedzielnego.
8. W drugi dzień świąt po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.
9. Tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda, rozpocznie się po Świętach Narodzenia Pańskiego (27 grudnia) i przebiegnie w tradycyjny sposób. Plan kolędy otrzymamy przy wyjściu z bazyliki, jest on również dostępny w stojakach, gablocie, stronie internetowej i Facebook’owym profilu naszej parafii. Dzień wcześniej wizytę kolędową zapowiadać będą ministranci.
10. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia, kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne, świece Bożonarodzeniowe, sianko na stół wigilijny i płyty z kolędami.