Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu

1. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie uzbieraliśmy kwotę 1100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Przewodniczy im będzie ks. Radosław Mielczarek, kapłan pochodzący z naszej parafii. Program rekolekcji dostępny jest w stojakach przy wyjściach z bazyliki, w gablocie oraz na stronie internetowej i Facebook’owym profilu naszej parafii.
3. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy świętej o godz. 6:30.
4. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami na Roraty, które w czasie rekolekcji (poniedziałek – środa) odbywać się będą wyjątkowo o godz. 16:30, a w pozostałe dni o godz. 17:00.
5. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
6. We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w intencji Ojczyzny oraz ofiar, osób poszkodowanych i represjonowanych. Na plakatach pojawił się błąd i widnieje godzina 17:00.
7. W czwartek po zakończonej Mszy Świętej w bazylice odbędzie się w spotkanie formacyjne przed pierwszą komunią świętą dla rodziców i dzieci z klasy 3a SP nr 4.
8. Burmistrz Strzegomia, Proboszcz Parafii oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają w niedzielę, 18 grudnia na godz. 18:00 do bazyliki na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Enej. W niedzielę 18 grudnia z racji koncertu Msza Święta o godz. 17:00 będzie sprawowana w Kościele Św. Barbary.
9. Przy wyjściu z bazyliki ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiara jest dobrowolna. Dochód z tej sprzedaży podobnie jak z kalendarzy zostanie przeznaczony na działalność i wyjazd integracyjny ministrantów naszej parafii. Do nabycia również płyta z kolędami w wykonaniu osób prowadzących dziecięcą scholę. Pieniądze z ich zakupu zostaną przeznaczone na dzieła ewangelizacyjne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św.
10. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia, kalendarze na nowy rok, kartki świąteczne oraz świece Bożonarodzeniowe i świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 20 złotych, małe świece 10 złotych).