Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
2. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:
 Sobota 17:00 – Żywy Różaniec;
 7:30 – Żywy Różaniec;
 9:00 – LSO;
 10:30 – Bractwo św. Józefa;
 13:00 – Rada Duszpasterska,
 17:00 – Odnowa w Duchu Świętym.
3. Podczas zbiórki na rzecz budowy nowych kościołów w naszej diecezji uzbieraliśmy kwotę 1400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
4. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami na Roraty, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
5. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święta w bazylice o godz. 6:30, 9:00 i 17:00. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 dzieciom klas III Szkoły podstawowej przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, rozdane zostaną pobłogosławione medaliki i krzyżyki.
6. W czwartek w bazylice od 12:00-13:00 adoracja NS związaną z godziną łaski.
7. W sobotę o godzinie 06:30 w bazylice będzie sprawowana Msza Święta na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego, które potrwa od godz. 17:00.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Przewodniczyć im będzie ks. Radosław Mielczarek, kapłan pochodzący z naszej parafii. Program rekolekcji dostępny jest w stojakach przy wyjściach z bazyliki, w gablocie oraz na stronie internetowej i Facebook’owym profilu naszej parafii.
9. Przy wyjściu z bazyliki ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiara jest dobrowolna. Dochód z tej sprzedaży podobnie jak z kalendarzy zostanie przeznaczony na działalność i wyjazd integracyjny ministrantów naszej parafii.
10. W Agendzie Parafialnej do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny) oraz dewocjonalia, kalendarze na nowy rok, lampiony, kartki świąteczne oraz świece Bożonarodzeniowe i świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 20 złotych, małe świece 10 złotych).