Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj na Mszy Świętych zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Roznoszone będą do naszych domów od tego tygodnia. Osoby roznoszące będą posiadały upoważnienie podpisane przez Księdza Proboszcza.
2. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Strzegomiu przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na rzecz prezentów mikołajkowych dla domu dziecka SALVATOR w Wałbrzychu.
3. Od jutra zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami.
4. W czwartek o godz. 16:30 w bazylice nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
5. W piątek od godz. 16:00 w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
6. W piątek o stałych godzinach z posługą sakramentalną odwidzimy wszystkich chorych.
7. W tym tygodniu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Czynna będzie natomiast w sobotę o godz. 8:00.
8. Również w piątek rozpocznie się „szkoła modlitwy osobistej.” To cykl 4 spotkań, które odbywać się będą w adwencie w każdy piątek o godz. 18:00 w domu parafialnym. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się czym jest modlitwa, co ułatwia i utrudnia spotkanie z Bogiem, jak modlić się Słowem Bożym oraz jak w codzienności dostrzegać obecność Boga. Spotkania poprowadzi ks. Adrian. Przy wyjściu z bazyliki ze stojaków można ze sobą zabrać ulotkę ze szczegółowymi informacjami.
9. W sobotę o godz. 8:00 w Bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
10. W sobotę 3 grudnia zapraszamy do domu parafialnego wszystkie dzieci na bal z okazji uroczystości św. Mikołaja. Bal rozpoczynamy o godz. 16.00. Prosimy, aby na tę zabawę dzieci ubrały się w kolorze czerwonym.
11. W przyszłą niedzielę po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.
12. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

13. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 10 do 14 grudnia, przewodniczyć im będzie ks. Radosław Mielczarek, kapłan pochodzący z naszej parafii, a obecnie wikariusz parafii pw. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.
14. Trzecie zapowiedzi przedślubne:
 Michał JAKUBÓW i Oliwia JACKOWSKA oboje ze Strzegomia.
15. Przy wyjściu z bazyliki u ministrantów będzie można nabyć kalendarz adwentowy. Jest on dobrą formą przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia poprzez owocne przeżycie czasu adwentu. Każda kartka z kalendarza, to skierowana do nas wiadomość SMS od Pana Boga, która wymaga naszej odpowiedzi, zachęcając nas w ten sposób do codziennego rozważania Słowa Bożego. Na każdej kartce z kalendarza znajdziemy siglum biblijne, pytania do medytacji oraz intencje modlitwy. Kosz kalendarza, to 15 zł. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność i wyjazd integracyjny ministrantów naszej parafii.
16. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka
(Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny). W agendzie parafialnej do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, lampiony, kartki świąteczne oraz świece Bożonarodzeniowe.
17. Zostały zakończone prace naprawcze muru przy dawnej organistówce, które wyniosły 22 tys. zł. Również w tym budynku koniecznością stała się wymiana schodów na pierwsze i drugie piętro. Pozostałe inwestycje dotyczą kościoła św. Barbary w kwocie 40 tys. zł. – jako dotacja Gminy Strzegom, a wkład własny parafii, to 25 tys. zł. W tym roku chcielibyśmy również przebudować bramę wejściową i wjazdową od strony pomnika św. Jana Pawła II. Kosztu tych prac na razie nie znamy. Przed nami płatność drugiej raty za instalacje fotowoltaiczną w kwocie 43 tys. zł. Przy tej okazji wraz z Radą Duszpasterską dziękujemy za wpłaty na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Pamiętajmy, że bazylika inne kościoły oraz wszystkie budynki parafialne są własnością całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Ośmielamy się też z Radą Duszpasterską prosić wszystkich Parafian, którzy do tej pory nie zaangażowali się materialnie w prace remontowo-budowlane o zrozumienie i otwartość serca. Można to uczynić poprzez wpłatę ofiary na cele inwestycyjne parafii. Koperty inwestycyjne znajdują się w stojakach przy wyjściu z bazyliki. Istnieje również możliwość dokonywania wpłat przelewem elektronicznym na konto inwestycyjne parafii (Bank BGŻ w Strzegomiu nr 62 2030 0045 1170 0000 0282 9650). Wszystkim dotychczasowym darczyńcą składamy serdeczne Bóg zapłać, za utrzymywanie swojej parafii.